Książki dla dorosłych pod choinkę cz.2

Masz w swoim otoczeniu osoby, które czytają? Zbliża się Boże Narodzenie i warto zastanowić się, co można takiej osobie kupić. Dla ułatwienia przygotowałam subiektywną listę książek, które będą świetnym podarunkiem dla mola książkowego i nie tylko.Dla tych, którzy kochają fantastykę

Droga królów Brandon Sanderson – to pierwszy tom cyklu Archiwum Burzowego światła i zachwyca rozmachem, dopracowaniem elementów świata i pomysłami. Całość, a jest co czytać, bo książka ma 900 stron, dosłownie pochłania czytelnika. Jedynym minusem jest tłumaczenie, które trochę spowalnia czytanie, ale na szczęście przy takiej fabule i stworzonym świecie fantasy, nie przeszkadza aż tak bardzo.

Sześć światów Hain Ursula Le Guin – tutaj zwróciłabym uwagę na piękne wydanie Prószyński i S-ka, które będzie bardzo dobrze prezentować się na półce. Jednak nie tylko ze względu na urok okładki ta pozycja powinna zagościć u fana fantastyki. Autorka Czarnoksiężnika z Archipelagu weszła już do grona klasyków i każda jej książka prezentuje wysoki poziom literacki oraz niesamowity świat – często pomiędzy science-fiction a fantasy.

Dla tych, którzy chcą się rozwijać i pracować nad sobą

Uwolnij ptaka Beata Jurasz – pełna radości książka motywacyjna, która podpowie, jak uwierzyć w siebie, wykopać autentyczność spod wielu masek i zacząć realizować swoje marzenia. Zdecydowanie pobudza do działania i przypomina o zapomnianych dawno celach.

Book of you Jamie Oliver – jak zmienić swoje nawyki małymi krokami, ale na stałe? Nietypowa pozycja z miejscem do własnych notatek ułatwi wprowadzenie trwałych zmian w swoim życiu w zakresie jedzenia, umysłu, ruch i miłość.

Dla tych, którzy lubią historię w tle

Rozgrywka Bartek Marcinkowski – Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak jako kreatorzy upadku komunizmu? Co by było gdyby… według Bartka Marcinkowskiego. Fikcja ze zgrabnymi dialogami, wciągająca opowieść z dawką historii w tle.

Korona śniegu i krwi Elżbieta Cheręzińska – Czasy Przemysła II są mniej znane i być może dlatego autorka postanowiła je przybliżyć czytelnikowi. To pierwszy tom cyklu Odrodzone królestwo o próbach zjednoczenia rozbitej na dzielnicy Polski. Walki książąt to doskonały teatr intryg i spisków. Do tego obudowane interesującą fabułą czynią Koronę śniegu i krwi świetną lekturą.

Dla tych, którzy chcą się pośmiać

Jak Cię zabić kochanie? Alek Rogoziński – jak skutecznie pozbyć się męża, kiedy w grę wchodzi spadek po bogatej ciotce z Ameryki? Jak to zrobić, aby nikt się nie zorientował? Zabawna komedia kryminalna z nieoczekiwanymi zwrotami akcji i sploty śmiesznych wydarzeń. Na poprawę humoru i przyjemny wieczór w sam raz.

Dla tych, którzy lubią erotykę

Seksturysta Adam Ambler - to dość nietypowa moim zdaniem erotyczna opowieść o Indonezji oraz o kobietach. Jest też swoistą krytyką mężczyzn, którzy często w seksie zapominają o potrzebach partnerek. Pikantne sceny (nigdy wulgarne) otulone są niesamowitą, egzotyczną kulturą, którą czytelnik ma okazję poznać od kuchni.

Dla kobiet

Pierwsza na liście Magdalena Witkiewicz – to historia o trudnej kobiecej przyjaźni, miłości i zdradzie. A wszystko na tle choroby nowotworowej. To wzruszająca walka o szczęście i życie wraz z praktyczną wiedzą dla potencjalnych dawców szpiku.

A wy co dorzucilibyście do tej listy?

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie