Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci – Kathy Wollard

Zaczął się już u waszych dzieci etap nieustających pytań: Dlaczego? Być może wasi znajomi borykają się teraz z problemem umiejętnego odpowiadania na nietypowe pytania maluchów? Jeśli tak, to Jak to możliwe? Kathy Wollard to pozycja jest na waszej półce obowiązkowa.
 


Nawet jeśli nie macie dzieci, to każdy z was zetknął się z ciekawskim pięciolatkiem (ten wiek chyba generuje najwięcej pytań), który chodził za wami i na każdą waszą odpowiedź odpowiadał: A dlaczego? Często powoduje to irytację dorosłych, która bierze się z tego, że nie potrafią odpowiedzieć umiejętnie lub po prostu nie wiedzą.


I tutaj przychodzi z pomocą książka Jak to możliwe? Odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci. Kathy Wollard. Autorka od lat prowadzi rubrykę Jak to możliwe? w Newsdays, gdzie od ponad 20 lat odpowiada na najdziwniejsze pytania dzieci z całego świata. Postanowiła zebrać je w książce. 


Znajduje się tutaj 175 pytań. Zostały podzielone na siedem kategorii: Sztuczki ze światłem i dźwiękiem, Niewidzialne siły, niewidzialne cząstki, Wielki kosmos, Nasza planeta, Jaka jest pogoda?, Świat zwierząt (i roślin) oraz Wszystko o mnie (i o Tobie). Odpowiedzi zostały przygotowane przez specjalistów w danej dziedzinie. 


Charakterystyczne ilustracje Debry Solomon są dodatkową atrakcją wydania.Jestem pewna, że ta ksiażka to niezbędna pomoc na etapie rozwoju dziecka, kiedy poszukuje ono odpowiedzi na najdziwniejsze pytania. Tematem są zazwyczaj tak oczywiste rzeczy (np. niebieskie niebo, pomarszczone po kąpieli palce), że dorosły już dawno przestał zwracać na nie uwagę. Natomiast dla dziecka to fascynujące zjawiska i chciałoby się dowiedzieć więcej na jego temat.

Jak możliwe? Kathy Wollard to książka zarówno dla dzieci (do samodzielnego czytania dla dziesięciolatków), jak i dla dorosłych, którzy znajdą tutaj odpowiedzi na pytania ciekawskich dzieci. 
Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie