#KlasykaDlaSmyka

Rudym spojrzeniem to blog promujący czytelnictwo - taką postawiłam przed nim misję. Między innymi też z tego powodu postanowiłam zostać ambasadorką akcji #KlasykaDlaSmyka organizowanej przez Dagmarę Sobczak z www.socjopatka.pl i Radka Osińskiego z www.osinskipoludzku.blogspot.com. Poza tym jestem mamą i nie mogłam przejść obok niej obojętnie. Wy też możecie dołączyć i pomóc!Dagmara i Radek postanowili uruchomić siły blogerskie, wydawnicze oraz każdego czytelnika do uzupełnienia zasobów bibliotek w Domach Dziecka. Moim zdaniem to wspaniały pomysł, bo przecież w grupie siła, a kto jak nie my, użytkownicy Internetu, lepiej jej nie rozpropagujemy. 

Książki to niesamowity wynalazek, który zamyka w sobie niestworzone historie. Pobudza wyobraźnię, rozwija, kształtuje, edukuje, a także najzwyklej w świecie staje się przyjacielem i odskocznią od rzeczywistości, która nie zawsze jest taka kolorowa, jakbyśmy chcieli. Dla dzieci tym bardziej. Zresztą od małego należy kształtować nawyki u małego człowieka, a dając mu do ręki piękne i mądre wydania książek dla dzieci możemy sprawić, że się uśmiechnie, poczuje szczęśliwe i będzie takie odczucia kojarzyć właśnie z czytaniem. 

Pierwsza edycja #KlasykaDlaSmyka rozpocznie się 20 lutego 2017 roku i potrwa cztery miesiące. Tak naprawdę to już się rozpoczęły ogromne przygotowania do niej, a każdego 20 dnia miesiąca, będzie można u mnie i pozostałych Ambasadorów przeczytać o rezultatach, czyli ilości zebranych i przekazanych książek do określonych Domów Dziecka. Będziecie mogli pod tym co miesięcznym postem w ciągu 7 dni od jego publikacji wskazać Dom Dziecka, który według was powinien zostać obdarowany w danym miesiącu. 

Zapraszam każdego do udziału w tym wydarzeniu zarówno blogerów, jak i osoby, które po prostu chcą sprawić dużą radość dzieciakom kupując i przesyłając książkę przez siebie ufundowaną. Zbierane są TYLKO NOWE książki. Jestem pewna, że zrozumiecie dlaczego. Zachęcam do dołączenia do grupy na facebook'u, gdzie znajduje się szczegółowy regulamin: #KlasykaDlaSmyka.

Jeśli zastanawiacie się, jakie książeczki będą się najlepiej nadawać, polecam wam kilka wpisów:


A tutaj znajdziecie całą listę recenzji książek dla dzieci: Literatura dziecięc

Zatem do dzieła!

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie