6 książek dla niej i dla niego na Walentynki

Wielokrotnie już pisałam, że moim zdaniem każda okazja jest warta tego, aby podarować komuś książkę. Kupowanie ich jednak drugiej osobie nie jest takie proste, bo bardzo łatwo można nie trafić w gust. Walentynki jednak to święto osób bliskich sobie, więc na pewno znacie swoich ukochanych.

prezent na walentynki dla chłopaka prezent na walentynki dla dziewczyny jaka książka na walentynki


Dla niego

Gracz Przemysław Rudzki – polski kryminał, którego tłem jest środowisko zawodników piłki nożnej. Chyba niemal każdy mężczyzna ogląda chociaż od czasu do czasu ten sport, a tutaj autor podaje na tacy dwa w jednym.

Król jest tylko jeden? Lebron James Marcin Harasimowicz – dla fanów koszykówki to niemal lektura obowiązkowa. W końcu ten zawodnik należy do ścisłej czołówki gwiazd NBA i zaskakuje swoimi niemal nieograniczonymi możliwościami sportowymi. A jaki jest naprawdę?

Jak zbudować samochód? Martin Sodomka – książka dla tych, którzy kochają motoryzację z lekkim przymrużeniem oka. Jest to bowiem pozycja dla dzieci, ale doskonała do wspólnej lektury, ponieważ zawiera schematy z dokładnymi, fachowymi nazwami poszczególnych elementów samochodu, niezbędnych do jego zbudowania. Panowie pisali do mnie, że sami chętnie by tę książkę przeczytali.

Rozgrywka Bartek Marcinkowski – jeśli Twój partner interesuje się polityką, to spodoba mu się ta pozycja, która pokazuje, jak to faktycznie mogło być z upadkiem komunizmu w Polsce. Świetne dialogi, interesująco pokazane postaci historyczne, a wszystko z małą dawką domysłów i pomysłów autora.

Jarek Patriota – bóg, honor i włoszczyzna Artur Pruziński czyli polityka na wesoło z wykorzystaniem stereotypów, martyrologii, historii oraz elementów fantastycznych. Satyra na obecną sytuację polityczną.

Eli, Eli Wojciech Tochman – reportaż z Filipin obrazujący nędzę dzielnicy Onyx ze wspaniałymi fotografiami Grzegorza Wełnickiego. Doskonale połączenie słowa i obrazu, który przemówi do każdego.

Dla niej

Uwolnij ptaka Beata Jurasz – ta książka zdecydowanie poprawi nastawienie do życia Twojej kobiecie. Wyzwoli pozytywną energię, zmobilizuje do działania. Autorka wprost zaraża swoją radością i podpowiada, co zrobić, aby być szczęśliwą również zawodowo.

Jak Cię zabić kochanie? Alek Rogoziński – kryminał z humorem, czyli morderstwo lub raczej jego próby, zawodowe zabójczynie, zakonnice, pościgi, nielegalna broń i dużo, dużo zabawnych sytuacji. Lektura, która sprawia, że czytelnik śmieje się w głos.

Pierwsza na liście Magdalena Witkiewicz – wzruszająca historia przyjaźni kobiecej. Jest tu nie tylko miłość, zdrada, ale i choroba nowotworowa i garść informacji dla potencjalnych dawców szpiku kostnego. Trójmiejskie otoczenie jest dodatkowym atutem.

Sezon zamkniętych serc Wioletta Leśkow-Cyrulik – Islandia, pomimo że senna, może przynieść nieoczekiwane rozwiązania w sytuacji, gdy w grę wchodzi toksyczna związek, tragiczna miłość i dramatyczna przeszłość. Odpręża, ale i ukazuje trudną i często nierówną walkę z demonami przeszłości.

Człowiek, który stworzył Zarę Cavadonga O'She – która kobieta nie kupiła czegoś w tej marce hiszpańskiej firmy Inditex? Nie znam takiej. To biografia założyciela, opowieść o jego pracy, dążeniu do doskonałości i pomyśle na sukces ukazana przez dziennikarkę i jego dobrą znajomą.

Czarne skrzydła Sue Monk Kid – początek XIX wieku Południowa Karolina to tło losów Sary Grimke, córki białego plantatora oraz jej służącej Henrietty. Nietrudno się domyślić, że poruszone tutaj zostają tematy tolerancji, rasizmu i walki o prawa czarnoskórych. To też historia niezwykłej i trudnej przyjaźni dwóch dziewczynek oraz pierwsze kroki do zdobycia uprawnień przez kobiety.


Jeśli nie znaleźliście w tych propozycjach nic, co pasuje do waszych partnerów zajrzyjcie jeszcze do mojego Top 8 książek 2016. Jak klikniecie w tytuł, link przeniesie was do obszernej recenzji danej książki.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie