24 godziny. Coś się dzieje w porcie – Britta Teckentrup

Kartonowe książeczki od jakiegoś czasu cieszą się niezmiennym zainteresowaniem maluchów. Wręcz bym powiedziała, że stały się hitem. Nic dziwnego, bo ciężko je porwać, mają duże obrazki i zapewniają doskonałą zabawę. Britta Teckentrup przedstawia tym razem schemat dnia w porcie, czyli 24 godziny. Coś się dzieje w porcie.

kartonowa książka dla dzieci książka o pracy w porcie 24 godziny co sie dzieję w porcie,

Format książki 24 godziny. Coś się dzieje w porcie to A4. Sztywne, kartonowe kartki ułatwiają maluchowi przewracanie kartek, ale mają też inne zalety. Jak już wspomniałam, ciężko je uszkodzić i trzeba się naprawdę postarać. Kiedyś zmorą rodziców były dzieci rwące kartki, teraz tej wymówki stosować już się nie da.

Poza tym pobrudzone kartki zawsze można wyczyścić, nie niszcząc książeczki i co najważniejsze dla samego małego czytelnika można na takiej przestrzeni przedstawić sporo szczegółów. A przykład o tym, jak wygląda przeciętny dzień w porcie.

Bohaterów do wyszukiwania jest tutaj całkiem pokaźna grupka. Postaci są zwierzętami, ale zajmują się ludzkimi zadaniami. Mamy więc krokodyla marynarza, pływające kajakiem wydry, pingwiny, maskonury itd. Imiona zwracają uwagę, i choć niektóre mogą być dla małego dziecka trudne do wymówienia, to jednak staną się punktem wyjściowym do osobnej zabawy słownej (Żółw Żelisław, Teobald Tygrys).

kartonowa książka dla dzieci książka o pracy w porcie 24 godziny co sie dzieję w porcie,

Dzień w porcie rozpoczyna się o godzinie 7. Ulokowany w lewym górnym rogu zegar wskazuje na każdej stronie pełną godzinę. Oprócz uświadomienia dziecku, jak zmieniają się zajęcia na przestrzeni dnia, taki sposób przedstawienia czasu, jest świetnym wstępem do nauki czytania klasycznego zegara ze wskazówkami. Gałganek bardzo szybko dzięki tej książeczce nauczył się określać pełne godziny.

kartonowa książka dla dzieci książka o pracy w porcie 24 godziny co sie dzieję w porcie,

24 godziny. Coś się dzieje w porcie. Britty Teckentrup to kolorowa książka tematyczna, która przybliży małemu czytelnikowi harmonogram dnia w porcie. Znajdzie tutaj wiele różnego rodzaju statków i łódek, a także zapozna się z sytuacjami, jakie mogą się w poszczególnych porach wydarzyć w porcie.

Książeczka jest szczegółowa, co podniesie poprzeczkę podczas poszukiwań poszczególnych elementów, a jednocześnie pozwoli rozwinąć spostrzegawczość.

kartonowa książka dla dzieci książka o pracy w porcie 24 godziny co sie dzieję w porcie,


To też doskonała kreatywna zabawa w wymyślaniu historii poszczególnych bohaterów. My już stworzyliśmy kilka dotyczących rodziny Długouchów. Czas spędzony z dzieckiem podczas wspólnego czytania i oglądania jest jak zwykle bezcenny.  


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie