7 książek z dreszczykiem na jesienne wieczory 2017

Nawet jeśli normalnie nie sięgasz po książki z dreszczykiem, to jestem pewna, że film z tego gatunku czasami obejrzysz. Zdradzę Ci, że książki, o których przeczytasz poniżej są lepsze od niejednego filmu i warto im poświęcić kilka jesiennych wieczorów. Sprawdź, czy te 7 książek z dreszczykiem faktycznie trzyma poziom.


książki na jesień, książki na jesienne wieczory, wilno, cmentarz w wilnie, zaduszki, haloween1. Gałęziste Artur Urbanowicz - Suwalszyzna jest piękna, ale jej lasy kryją w sobie... coś tajemniczego i niebezpiecznego. Czy wierzenia ludu, który dawniej tu mieszkał, w dalszym ciągu są praktykowane? Thriller z narastającym napięciem i zaskakującym zaskończeniem.


2. Klauni Odys J. KorczyńskiKlimat książki jest psychodeliczny i balansuje na granicy jawy i snu. Zwykłe wyjście do sklepu przestaje być takie normalne, a to co wydaje się być prawdziwie, okazuje się iluzją. Jeśli dołożyć do tego motyw klauna i trochę science-fiction to zaczyna być bardzo niepokojąco. 


3. 66 dusz Mateusz Wieczorek - Kiedy papież i diabeł siadają razem do pokera, to można być pewnym, że nie przyniesie to niczego dobrego. Jeden na pewno coś przegra i będzie chciał to odzyskać, a drugi nie będzie chciał tego oddac. Rozpocznie się walka, w której wszystkie chwyty dozwolone. A Śmierć będzie deptać bohaterom po piętach.


4. Godzina czarownic Anne Rice - To pierwszy tom cyklu o czarownicach autorki Wywiadu z wampirem. Magia i niezwykłe zjawiska osadzone we współczesnym świecie. Anne Rice w doskonałej formie. 


5. Wampiry i wilkołaki Erberto Petoia - Nie jest to powieść, a zbiór legend, mitów i dokumentów, w których pojawiają sie wilkołaki oraz wampiry. Idealnie jednak wpisuje się w jesienny zaduszkowo-haloweenowy nastrój. Przystępnie napisana, odkrywa przed czytelnikiem mniej popularne fakty o tych popularnych w literaturze stworzeniach.


6. Grzesznik Artur Urbanowicz - To mieszanka gatunkowa. Znajdą się tutaj elementy powieści sensacyjnej, horroru oraz fantastyki. Rzeczywistość miesza się z marą, a całość wydaje się być złym snem. Autor sprawnie manipuluje nie tylko swoim bohaterem, ale i czytelnikiem. Akcja ma miejsce na Suwalszczyźnie.


Ostatnią pozycję można potraktowąć z przymrużeniem oka:

7. Martwe ciało Mavericka Anna Kapes - przygody pewnego zombiaka rodem ze świata Terrego Pratchetta. Być może strachu tam za wiele nie ma, ale uśmiechu za to całkiem sporo. 


A rok temu polecałam inne książki we wpisie: Pięć książek idealnych na Zaduszki/Haloween oraz 5 książek z dreszczykiem na jesienne wieczory (Kliknij w tytuł, to zobaczysz, co w 2015 i 2016 roku wybrałam).

A wy co mi polecicie na jesienne wieczory?

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie