5 książek z dreszczykiem na jesienne wieczory

Coraz szybciej robi się ciemno na dworze, coraz częściej pada deszcz i nie zachęca do wędrówek po okolicy. Za to coraz większa ochota na czytanie z ciepłą herbatą i kocykiem. Poniżej propozycja pięciu książek z dreszczykiem w sam raz na jesienne wieczory.

pięć książek z dreszczykiem riggs coben petoia wampiry wilkołaki dracula bram stoker


Dracula Bram Stoker – klasyka w roli głównej. Opowieść na granicy jawy i snu potęguje uczucie wrażenie niepokoju i niesamowitej atmosfery. Angielskie uliczki i ogromny, ponury zamek w Transylwanii przeplatają się w opowieściach bohaterów. Historia zbudowana jest z listów i wpisów w pamiętniku, dzięki czemu bezpośrednio obserwujemy wydarzenia, ale i jednocześnie nasza wiedza jest ograniczona. A hrabia Dracula jest przebiegły…

Osobliwy dom Pani Peregrine Ransom Riggs – to historia o pętlach czasowych, dzięki którym niemożliwe staje się możliwe. Młody chłopak po niespodziewanej śmierci dziadka w ramach terapii próbuje odnaleźć źródła historii niesamowitych opowieści, które zmarły mężczyzna często mu opowiadał. Rzeczywistość okazuje się zaskakująca, a wydarzenia zaczynają przyśpieszać.

Wampiry i wilkołaki. Źródła, mity, legendy. Od antyku dowspółczesności Erberto Petoia – myślę, że każdy odnajdzie tu dreszczyk, bo zbiór zawiera bardzo rzetelnie zebrane historie i dokumenty dotyczące wampirów i wilkołaków. Jak się zachowywały, jakie były, skąd się wzięły i co były w stanie zrobić w antyku, średniowieczu, w legendach i jak są wykorzystywane współcześnie. Bardzo interesujące opracowanie.

Demoniczne przymierze John Everson – to mroczny horror, w którym mieszają się wątki detektywistyczne, erotyczne i zjawiska paranormalne. Całość tworzy zgrabną całość, która może późną nocą wzbudzać lekki niepokój czytelnika. Interesująca historia, prosty język i zwroty akcji sprawiają, że książkę czyta się szybko.


Nieznajomy Harlan Coben – może nie jest to horror, ale historia zaginionej kobiety i nieznajomego, który zdradza najskrytsze tajemnice jest intrygująca. Sposób konstruowania akcji, język i zaskakujące zakończenie sprawiły, że książka trafiła do tych pięciu wytypowanych na jesienne wieczory. 

A takie zestawienie przygotowałam rok temu: Pięć książek idealnych na Zaduszki/Haloween.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie