See Blogers 2016

Lipiec to doskonały czas na spotkania. W dniach 23-24.07 uczestniczyłam w dużej imprezie dla blogerów. Bo wiecie, my piszący blogi, czasami mamy ochotę się ze sobą spotkać, powymieniać inspiracjami i pogadać o tym, jak publikować treści, które będą przyciągać Was, czytelników. Postanowiłam się zatem w tym roku doszkolić trochę w temacie blogowania, bo chociaż Rudym spojrzeniem prowadzę już 2,5 roku, to jednak w świecie blogosfery nie udzielałam się do niedawna za dużo. Warto więc porozmawiać z innymi blogerami, posłuchać bardziej doświadczonych w tej kwestii. A do tego See Blogers to okazja, aby spotkać się towarzysko i zamienić kilka słów z osobami, które zna się ze świata wirtualnego.

Ogromną zaletą spotkania jest fakt, że organizowany jest w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni, przez co miałam rzut beretem i nie musiałam się martwić, co zrobić z Gwiazdką, bo mogłam ją po prostu zabrać ze sobą. 

See Blogers to kilka paneli warsztatów i wykładów. Na część jest wstęp wolny, a na większość jednak trzeba było się zapisać dużo wcześniej. Podchodząc realnie do swoich możliwości (wybrałam się jednak z dzieckiem w chuście) zapisałam się na trzy warsztaty: Jak żywić, żeby odżywić - panel dyskusyjny z ekspertem żywienia pod patronatem Fit&Easy, Wiktor Franko/Olympus - 10 kroków do poznania własnego aparatu - jak ustawić sprzęt, aby twoje zdjęcia były lepsze, Facebook - przyjaciel czy wróg? - panel. W tym pierwszym nie dałam rady w całym wziąć udziału, ale trochę udało mi się posłuchać na temat odpowiedniego żywienia dzieci. 

Z bardziej interesujących wykładów, w których uczestniczyłam był ten o Efekt #instagram, który prowadziła Adrianna Zielińska, ale również Od zera do milionera, czyli co mówią o Tobie lajki - panel dyskusyjny z Robertem Biedroniem, Maciejem Dąbrowskim, Magdaleną Mikołajczyk i Magdaleną Kostyszyn. 

See Bloggers to jednak nie tylko wykłady i warsztaty, ale przede wszystkim ludzie. Słyszałam już kilka różnych wersji o ilości uczestników. Liczba waha się między 800 a 1000 osób, więc całkiem sporo. Bardzo łatwo można było się minąć, jeszcze trudniej umówić, bo każdy gnał na wybrane przez siebie zajęcia. Sporym zaskoczeniem było dla mnie to, że co chwilę spotykałam kogoś znajomego! Wydawało mi się, że nie znam za dużo osób, a tu miła niespodzianka, chociaż niestety czasu za mało i wszystko w biegu.

Udało się jednak zebrać w jednym miejscu w kilka osób z Mocnej Grupy Blogerów, do której należę, czyli Agatę z nietransparentnie.pl, Sylwię z rosaline.pl oraz Gosię (Baba Jaga patrzy). W kolejce spotkałam też Joasię z krzywaprosta.pl, a Monika z Konfabula.pl mignęła mi na warsztatach. Przy stoiskach kilka słów zamieniłam z Sylwią z oczamimamy.pl


Bardzo miło było spotkać też dziewczyny, które poznałam na spotkaniu w Węgorzewie w kwietniu. Świetnie było pogadać i zastanowić się, gdzie w najbliższym czasie możemy się ponownie spotkać...Kilka słów zamieniłam również z Mileną ze Smiley Project, którą mogliście poznać w poście gościnnym z cyklu Książka dzieciństwa, Gender Gosposią z żoną i jeszcze parę nowych osób.

Podsumowując See Blogers 2016 - chcę się wybrać na kolejne w przyszłym roku. 

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie