Alicja i lustro zombie – Gena Showalter

Pierwszy tom Kronik Białego Królika (Alicja w krainie zombie) zaskoczył mnie i na tyle zainteresował, że postanowiłam sięgnąć po kolejną część. Jednak dopiero trafiłam na nią w formie ebooka. Przeczytanie Alicji i lustro zombie zajęło mi półtora wieczora.Dalsze losy niebieskookiej Alicji, która odkryła, że w jej dotąd względnie zwyczajnym świecie pojawiają się zombie, rozpoczynają się wkrótce po wydarzeniach z pierwszego tomu. Dziewczyna po burzliwych przygodach poznaje grupę ludzi – zabójców nieumarłych. Chociaż jest obca, powoli zostaje zaakceptowana w nowym środowisku. Swój udział ma w tym również przystojny Cole, który zachwycił Ali od pierwszego wejrzenia, czy inaczej mówiąc od pierwszej wizji.

W tej części poznajemy bliżej tajemniczą firmę Anima Industry, która przeprowadza eksperymenty na zombie i je chroni, czyli stoi po przeciwnej stronie niż zabójcy. Zaczynają się oni również interesować Alicją i jej niezwykłymi umiejętnościami. I to staje się to punktem wyjściowym do dalszych wydarzeń.

Zdecydowaną zaletą tej książki jest naprawdę szybko tocząca się akcja i czasami nieoczekiwane odkrycia, która zmieniają tor zdarzeń. W rozwijającym się związku głównej bohaterki i dzikiego Cole’a pojawiaj się rysy, a są one spowodowane wizjami. Nie pomagają również pojawiające się nowe umiejętności Ali. To zapowiada, że w tej części sporo się dzieje na każdym polu.

Niesamowite napięcie seksualne między głównymi bohaterami sprawia, że czyta się z wypiekami na twarzy, chociaż Alicja i lustro zombie to literatura młodzieżowa i nie znajdzie się tam scen seksu. Autorka jednak bardzo umiejętnie prowadzi grę słowną między nastolatkami oraz buduje podniecającą atmosferę. Fascynacje, marzenia dotyczące drugiej osoby – to w końcu charakterystyczne elementy życia młodych ludzi  na skraju dorosłości.


Gena Showalter nieźle manewruje erotyzmem, elementami fantastycznymi i ma interesujące pomysły. Po prostu pisze w sposób, który sprawia, że trudno się oderwać od lektury. Jest ona świetną odskocznią i doskonałą lekturą dla szeroko pojętej młodzieży. Ja jako osoba dorosła z przyjemnością ją przeczytałam, odkrywając jeszcze gdzieś w sobie nastolatkę.

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Czytamy fantastykę IV i Historia z trupem.

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie