Rok w przedszkolu – Przemysław Liput

Na początku września sporo maluchów rozpoczyna przedszkole. A w pierwszych dniach sierpnia miała miejsce premiera książki Rok w przedszkolu Przemysława Liputa z  fantastycznej serii Rok w… (Rok w lesie, Rok w mieście).


Nie mogłam przepuścić tej książeczce. Gałganek wprawdzie do przedszkola już chodzi, ale dzięki temu, sytuacje przedstawione na kartonowych, dużych kartach są dla niego znajome i łatwiej mu je zrozumieć. To jednak również doskonała pozycja dla maluchów, które dopiero będą rozpoczynać przygodę z przedszkolem.

Każde rozłożone obok siebie dwie strony to obraz zajęć przedszkolnych umiejscowiony w danym miesiącu. Możemy wraz z dzieckiem przyglądać się, rozmawiać i omawiać poszczególne sytuacje charakterystyczne do pory roku.


Pierwsza strona przedstawia nam małych bohaterów oraz ich krótką charakterystykę.


Książka rozpoczyna się od września, bo przecież to właśnie w tym miesiącu, najwięcej dzieci idzie do placówki przedszkolnej. Mamy tutaj elementy jesienne na tablicy, możemy śledzić bohaterów w akcji, wyszukiwać konkretne postaci i omawiać z dzieckiem, co robi, jak się zachowuje.

Na samym środku mamy przedstawione miasto w formie labiryntu. To też charakterystyczny element tego cyklu, tylko tym razem nie został umieszczony na końcu książki. Należy odnaleźć drogę do przedszkola.


Rok w przedszkolu, to wspaniała lektura dla dzieci, które przygotowują się do rozpoczęcia swojej przygody z punktem przedszkolnym. Doskonale pokazuje, co robią dzieci, czym się zajmują. Jakie pomieszczenia mogą znajdować się w tym miejscu, jakie zabawy go czekają.Dla tych maluszków, które już od jakiegoś czasu chodzą, książka i przedstawiona tam sytuacje otwierają możliwości dyskusji z dzieckiem na temat jego własnego przedszkola. Możemy w ten sposób podpytać się u źródła, jakie zabawy są popularne w miejscu, do którego chodzi i pobudzić  kreatywne opowiadanie. Dziecko ćwiczy również swoją spostrzegawczość, kiedy poszukuje określonych postaci, zabawek lub sytuacji. Spędzony czas na "czytaniu" tej pozycji, to niewątpliwie również przyjemność i zabawa dla rodziców. 

Wpis bierze udział w wyzwaniu: Dziecinnie

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie