Do przeczytania cz.9

Jestem wariatką, nawiedzoną kobietą uzależnioną od książek. uzbierałam taki stosik, że chyba rok będę go czytać. A jeszcze ostatnio nie mam kiedy pisać o tym, co przeczytałam, więc zapowiada się spore wyzwanie. Ale ja wyzwania lubię. Już wam piszę, co zamierzam przeczytać w najbliższym czasie. 


Podsumowanie Do przeczytania cz.8 opublikowałam już jakiś czas temu i nie miałam, jak napisać, o tym, co będę czytać dalej. Po części można moje bieżące lektury obserwować na Instagramie, wspominam o nich również w codziennych rozmowach na portalu Twiiter. Jednak wszystko razem zbieram tutaj. Jak się śpieszycie, to spójrzcie na zdjęcie, tam jest całość stosu papierowego.

Tym razem będzie dużo nowych dla mnie autorów. Jestem bardzo ciekawa, kto przypadnie mi do gustu, a kto rozczaruje. Rozpocznę od pięknego albumu Gdańsk w tramwajach i autobusach. Czekają na mnie poradniki: Dzieciozmagania Kaz Cooke oraz The Book Of You. Nowe tłumaczenie Rękopisu znalezionego w Saragossie Jana Potockiego.

Z pozycji/autorów już mi znanych: Eleanor Catton Próba, Jacek Hugo-Bader Biała gorączka, Maxime Chattam z kolejnymi tomami literatury młodzieżowej Neverland i Entropia. Druga i trzecia część przygód Rebecci Martinsson Åsy Larsson I tylko czarna ścieżka oraz Aż gniew twój przeminie, wracam do Andrzeja Pilipiuka i ostatniego tomu cyklu Oko jelenia, czyli Sowie zwierciadło, Camilli Läckberg Zamieć śnieżna i woń migdałów, Erica Emanuela Schmitta Pani Ming i mam zamiar dać szansę ponowną Tess Gerritsen. Wzięłam Dolinę umarłych - zobaczymy, czy tym razem mnie przekona do siebie. 

W bibliotece znalazłam książkę wnuka J.R.R. Tolkiena Simona Tolkiena. Sprawdzę, czy w Świadku ostatecznym ujawnił się talent. Sięgnę również do sprawdzonej klasyki, bo mam zamiar przeczytać Dziecko Rosemary i Portret Doriana Greya. Z polskich autorów czeka na mnie Magdalena Witkiewicz Pierwsza na liście, Iwona Banach Czarci krąg, Jan Jakub Kolski Jańcio Wodnik. oraz W granicie i lodzie. Z wyczekiwanych Ben Aaronovitch Rzeki Londynu i Księżyc nad Soho oraz Nino Haratischwili Ósme życie.

Pozostałe książki to: Eva Pohler Purgoratorium. Wyspa tajemnic, Cornelia Funke Król złodziei, Antonai Michaelis Tygrysi księżyc, Charles Baxter Nazwij to ucztą miłości, Garth Stein Cień kruczych skrzydeł, Gavin EXtence Lustrzany świat Melody Black, Beata Jurasz Uwolnij ptaka i Patricio Sturlese Inkwizytor.

Na półce z ebookami czeka na mnie Alek Rogoziński Jak cię zabić kochanie?, Elżbieta Cherezińska Korona śniegu i krwi oraz Niewidzialna korona, Harlen Coben Nieznajomy, Ransom Riggs Osobliwy dom pani Peregrine, Robert J. Szmidt Wieża i Szczury Wrocławia, Arnauldur Indridason Hipotermia, Camilla Läckberg Pogromca lwów, David Lagercrantz Millenium, Hakan Nesser Rzeźniczka z Małej Birmy oraz Marcus Zusak Złodziejka książek.

A na spacery mam też audiobooki: Tylko martwi nie kłamią Katarzyny Bondy i jeszcze niesprecyzowane pozycje, bo dopiero lada moment uruchomię moją wygraną, czyli miesięczny abonament do Storytel.pl. 

Zbiór jak zwykle nie jest zamknięty. Jest bardzo duży, więc po drodze pewnie wpadną nieprzewidziane w tym momencie książki. Już wiem, że lada moment do naszego domu trafi nowa książka Richarda Flanagana Księga Ryb Williama Goulda. Nic, tylko czytać! Coś z wyżej wymienionych pozycji czytaliście?

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie