5 ulubionych książek trzylatka – wrzesień

Gałganek uwielbia póki co książki, czyta codziennie ich przynajmniej pięć. Oczywiście jego preferencje się zmieniają, rośnie biblioteczka domowa, ma w czym wybierać. Dzięki temu wieczorne czytanie bywa urozmaicone. Jednak niektóre pozycje się powtarzają. Dlatego dzisiaj o pięciu ulubionych książkach trzylatka we wrześniu.

pięć ulubionych książek trzylatka


Tomek i przyjaciele. Puzzlowa książeczka (Wydawnictwo Egmont). Parowóz Tomek od dłuższego czasu już gości w świecie Gałganka. Czasami jednak nie wystarcza samo czytanie o jego przygodach, puzzle wewnątrz doskonalą dodatkowo umiejętność kojarzenia oraz manualne zdolności. Książka posiada sztywne kartonowe kartki, więc świetnie nadaje się również dla młodszych dzieci.

pięć ulubionych książek trzylatka tomek i przyjaciele książka z puzzlami

Rok w lesie Emilia Dziubak (Wydawnictwo Nasza Księgarnia). Niesamowita książka obrazkowa formatu A4 z przedstawionym życiem zwierząt w lesie na przestrzeni dwunastu miesięcy.  Rozwija kreatywność, pozwala poznać zwyczaje zwierząt uzależniona od zmieniających się pór roku.

pięć ulubionych książek trzylatka rok w lesie dziubak emilia wydawnictwo nasza księgarnia

Jesień na ulicy Czereśniowej Rotraut Susanne Berner (Wydawnictwo Dwie siostry). Kolejna w zestawieniu książeczka kartonowa formatu A4. Tym razem mały czytelnik ma możliwość poznania symptomów nadchodzącej jesieni, odnaleźć je, nazwać. Przy okazji prześledzić przygody kotów czy pana obsługującego śmieciarkę.

pięć ulubionych książek trzylatka jesień na ulicy czereśniowej berner susanne nasza księgarnia

Głośne zwierzęta (Wydawnictwo Olesiejuk).  Ta książeczka jest faktycznie głośna, ale daje dużo radości czytającemu ją maluchowi, że dorosły jest w stanie to przeżyć. Jest to historia zwierząt mieszkających na wsi, które w pewien dzień organizują sobie zawody. Muszą się wykazać zręcznością, szybkością i umiejętnością gry w drużynie. Między tekstem znajdują się malutkie obrazki, które odsyłają do określonego dźwięku, który dziecko musi znaleźć na bocznym panelu.

pięć ulubionych książek trzylatka zwierzęta na wsi


Listen and learn. First english words. (Unsborne). Angielski generalnie od powrotu do przedszkola jest hitem. Igi chodzi po domu i śpiewa piosenki angielskie, dopytuje się o nowe słówka w tym języku, a wieczorem sam wyciąga tą interaktywną książeczkę  i uczymy się wspólnie. Ogromną jej zaletą są plansze, które odpowiednio umieszczone w kieszonce umożliwiają wysłuchanie prawidłowej wymowy danego wyrazu. 

książka do nauki angielskiego dla trzylatka listen and learn first english words

Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie