Szalona historia komputerów – Marcin Kozioł

W obecnych czasach chyba niemal każdy ma dostęp do komputera.  Służy do pracy i przyjemności, dla dzieci i dla dorosłych. Warto więc zapoznać się z Szaloną historią komputerów Marcina Kozioła, która w nietypowy sposób przybliża działanie tych urządzeń.Główny bohater – Docent Pięć Procent oraz jego pies (πies) zostają wessani do komputera. Dzięki temu mogą czytelnika poprowadzić po zakamarkach maszyny, zajrzeć dosłownie wszędzie. Aby jeszcze lepiej oddać atmosferę tej wirtualnej wycieczki całość jest napisania czcionką żywcem wyjętą z biosa, a postacie z pierwszych gier.

Marcin Kozioł w sposób prosty, ale fachowy podaje wiedzę. Młody czytelnik dowie się na przykład czym jest bit i megabajt, pozna budowę nośników oraz budowę istotnych elementów komputera, a także ciekawostki z nimi związane.


Informacje urozmaicone są co jakiś czas zadaniami do wykonania, np. trzeba zakodować konkretną liczbę w systemie dwójkowym.

Dodatkowo autor zachęca do pogłębiania omawianego tematu lub wskazuje ciekawostkę, którą można zobaczyć na stronie docent5procent.pl używając specjalnych kodów, co sprawia, że lektura książki staje się potrójnie interesująca i wciąga młodego czytelnika.


Szalona historia komputerów Marcina Kozioła to niezwykła książka dla dzieci i dla dorosłych. Odkrywa sekrety komputerów, gadżety, analizuje procesy i zdradza ciekawostki związane z historią urządzeń. Jest lekka, ale fachowa. Moim zdaniem bez żadnego problemu wciągnie w komputerowy świat młodego czytelnia, a i starszemu dostarczy istotnej wiedzy.

Pomysł włączenia do treści zadań do wykonania oraz przekierowanie do strony internetowej z dodatkowymi informacjami i ciekawostkami jest moim zdaniem strzałem w dziesiątkę. XXI wiek to czas, kiedy dzieci stają się interaktywne i chętniej siadają przed komputerem niż z książką. Połączenie jednego z drugim wydaje się być doskonałym pomysłem na przyciągnięcie i zainteresowanie młodego czytelnika.Zajrzyjcie jeszcze tutaj, aby obejrzeć filmik autora: O Szalonej historii komputerów.Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie