Animalium – Jenny Broom, Katie Scott

Czy byliście kiedyś w Muzeum Zwierząt? To wyobraźcie sobie, że w takim miejscu właśnie jesteście, ale w swoim własnym domu i przemierzacie sale muzealne na kartach książki. Niemożliwe? Ależ owszem, możliwe! Z Animalium Katie Scott i Jenny Broom wejdziecie do muzeum, nie wychodząc z pokoju.Ta książka to absolutny hit w naszym domu. Zdetronizowała nawet uwielbiany Rok w lesie. Jest numerem jeden i obowiązkową pozycją w codziennym, wieczornym czytaniu.

Co jest w niej wyjątkowego? Przede wszystkim forma. Animalium to muzeum zwierząt, a dziecko przekładając kolejne kartki wędruje po salach. Zupełnie jak w prawdziwym muzeum.


Na okładce tej wielkoformatowej książki jest nawet bilet, który uprawnia czytelnika do zwiedzania. A na wejściu wita nas takimi słowami:
To muzeum nie przypomina żadnego, które już zwiedziliście. Jest otwarte 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu i szczyci się zbiorami, które nie mają sobie równych. Można tu zobaczyć najpiękniejsze i najbardziej niezwykłe istoty, jakie mieszkają na Ziemi. Każdy eksponat jest idealnie zachowany i przedstawiony z najdrobniejszymi szczegółami.
Następnie czytelnik może zapoznać się z Drzewem Życia, aby przejść do pierwszej Sali, która dedykowana jest bezkręgowcom.


Sal jest sześć: Bezkręgowce, Ryby, Płazy, Gady, Ptaki i Ssaki. W każdej z nich znajduje się opis oraz przykłady gatunków reprezentujących gospodarzy danego pomieszczenia. 


Czytelnik znajdzie tutaj również charakterystykę środowiska naturalnego.


Zwierzęta, które zostały wybrane to często przedstawiciele rzadkich, niezwykłych gatunków. Większość z nich ma przyporządkowaną nazwę łacińską, jak w prawdziwym muzeum.

To, co czyni tę książkę niepowtarzalną to ilustracje Katie Scott. Stylizowane na stare ryciny są piękne i oddają nawet drobne szczegóły anatomii poszczególnych zwierząt. Lekko żółtawy czy szarawy odcień kartek dodatkowo dodaje im uroku i nadaje efekt starości eksponatu.Animalium to naprawdę niesamowita lektura dla dzieci i dorosłych. Wydawnictwo Dwie Siostry rekomenduje ją dla czytelników powyżej siódmego roku życiu. Jednak i czterolatek, który jest zainteresowany zwierzętami może znaleźć wiele przyjemności z jej lektury – tak, jak ma to miejsce u nas w domu. Książka jest niezwykła i piękna. Dla młodych miłośników fauny – pozycja obowiązkowa.


Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie