10 książek dla kobiet na Dzień Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet postanowiłam zrobić przegląd literatury kobiecej i wskazać, wśród dotychczas przeczytanych, te, po które płeć piękna powinna sięgnąć bez wahania. Wybrałam 10 książek i o nich poniżej (kolejność jest przypadkowa).


jaką książkę kupić kobiecie? książki dla kobiet książki na dzień kobietDziewczyna z daleka Magdalena Knedler – Na progu domu w górskiej miejscowości Milena znajduje na wpół zamarzniętego mężczyznę. Jak się tam znalazł? Okazuje się, że tłumaczenie oraz obecność wywoła spore zamieszanie podczas jej urlopu u babci. Starsza pani będzie zmuszona odkryć swoją przeszłość. Wydawnictwo Novae Res.

Sezon zamkniętych serc Wioletta Leśkow-Cyrulik - Islandia, pomimo że senna, może przynieść nieoczekiwane rozwiązania w sytuacji, gdy w grę wchodzi toksyczna związek, tragiczna miłość i dramatyczna przeszłość. Odpręża, ale i ukazuje trudną i często nierówną walkę z demonami przeszłości. Wydawnictwo Zysk i S-ka.

Uwolnij ptaka Beata Juraszta książka zdecydowanie poprawi nastawienie do życia niemal każdej kobiecie. Wyzwoli pozytywną energię, zmobilizuje do działania. Autorka wprost zaraża swoją radością i podpowiada, co zrobić, aby być szczęśliwą również zawodowo.

Wszystko, co lśni Eleanor Catton - to ponad 800 stron powieści, w której autorka połączyła wiktoriański styl z thrillerem. Trzyma w napięciu, chociaż akcja budowana jest powoli. Wydarzenia mają miejsce w Nowej Zelandii podczas gorączki złota. W domku poza miastem znalezione zostają zwłoki mężczyzny. Kim był? Dlaczego nie żyje? Powieść nie bez powodu została wyróżniona Nagrodą Bookera. Wydawnictwo Literackie.

Do trzech razy śmierć Alek Rogozinski – nie ma nic bardziej odprężającego jak komedia kryminalna. Po raz kolejny miałam możliwość się przekonać, że ten autor to świetny sposób na relaks i burą pogodę. Na spotkaniu pisarek pod Krakowem ktoś dokonuje morderstwa. Okazuje się, że nie będzie ono ostatnie, a Róża Krull zauważa dziwne powiązanie zbrodni z jedną z jej książek. Wydawnictwo Filia.

Ósme życie t.1 i t2. Nino Haratschwili – to saga rodzinna, której akcja toczy się głównie w Gruzji. Niezwykłe losy kobiet wywodzących się z rodu cukiernika, znającej przepis na cudowną czekoladę. Czy jednak daje ona szczęście? A może niesie za sobą klątwę? Pierwszy tom, w moim odczuciu lekko słabszy, niemniej obydwie części zasługują na uwagę ze względu na koloryt pięknego kraju oraz jego zależności od Rosji.

Tajemnica Pani Ming Erick Emanuel Schmitt – jak zwykle książeczki tego autora pozostają w pamięci i zmuszają do zastanowienia się nad wieloma kwestiami. Tym razem Schmitt zabiera czytelnika do Chin, gdzie babcia klozetowa opowiada historię swojej wielodzietnej rodziny. Książka porusza kwestie posiadania dzieci, ograniczeń w Chinach oraz swobody w tej kwestii w Europie. Wydawnictwo Otwarte.

Dlaczego dziecko gotuje się w mamałydze Aglaja Veteranyi – to smutna, momentami przygnębiająca opowieść m.in.o samotności dziecka, które różni się od innych, bo wychowało się w cyrku. O trudnej miłości dziecięcej, próbie zrozumienia świata poza cyrkiem, a także próbie zrozumienia innych dzieci i ich świata. Wydawnictwo Czarne.

Jej wszystkie życia Kate Atkinson – to nie jest książka fantastyczna, jej jedynym elementem jest umieranie i rodzenie się na nowo głównej bohaterki. Przede wszystkim to opowieść o kształtowaniu swojego życia i życia innych. Wpływu pewnych decyzji i ich konsekwencji, z historią świata w tle. Wydawnictwo Czarna Owca.

Dziewczęta i kobiety Alice Munro – to interesująco naszkicowany obraz kobiet w latach czterdziestych w Kanadzie. Jeszcze zamknięte w stereotypowych ramach, ale już powoli budzące się do życia i próbujące coś działać. Wydawnictwo Znak.

Jeśli interesuje Cię szersza recenzja danej książki, kliknij w jej tytuł.

Komentarze

Popularne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie