17 książek dla dzieci na Wielkanoc/Zająca do 25 zł

Zachęcać małego czytelnika można zawsze i wszędzie. Wystarczy, że poświęcimy 10-20 minut dziennie, aby wspólnie odkrywać pasję do czytania. Warto też odpowiednio wybierać lektury, aby już na samym początku nie znięchęcić malucha, a starszym podsuwać książki, które łączą się z ich zainteresowaniami. Tylko skąd wziąć na to fundusze? Na to pytanie wam nie odpowiem, ale mogę podpowiedzieć, które książki do 20zł będą doskonałym prezentem na Zająca i Wielkanoc. 

czytamy dzieciom dziecko czyta maluch i książka
Jeśli zainteresuje Was bardziej któraś książka, wystarczy kliknąć w tytuł, a zostaniecie przeniesi do szerszej recenzji (o większości z nich możecie przeczytać na blogu).

Dla malucha (0-3)Każda paczka, którą przysyła zoo jest inna. Dziecko może samo odkrywać, co się skrywa w kontenerze, kartonie. Wystarczy, że lekko odegnie kartki. W zależności od tego, na jakim etapie jest maluch, może po zajrzeniu do każdej paczki nazwać zwierzę, które się tam znajduje, powiedzieć, jaki dźwięk wydaje. ie ma za dużo tekstu, przez co mały czytelnik może się na nim skupić. Za to na pewno zafascynuje go zagadka i możliwość odkrywania tego, co ukryte. Świetna zabawa zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłego.Bardzo zabiegana mrówka, Bardzo zalatana pszczółka, Bardzo zdolna biedronka, Bardzo pracowity świetlik Box 4 książeczek

To zestaw czterech książeczek kontrastowych dla dzieci od 3-12 miesięcy. Każda z nich ma swojego bohatera: jest biedronka, świetlik, mrówka i pszczółka. Tekst jest bardzo krótki, dziecko nie zdąży się znudzić. A grafika w kolorach idealnych dla oczy niemowlaka, który na początku widzi wszystko w czarno-białych barwach. U nas ten pakiet sprawdza się od pierwszych mięsiecy i nadal jest w użyciu (Gwiazdka ma 1,5 roku).


Jeden dzień Aleksandra i Daniel Mizielińscy


Książeczka idealna dla rozpoczynającego przygodę z mówieniem malucha. Jeśli chcesz wprowadzać nowe słowa do słownika swojego dziecka, to poświęć przynajmniej 20 minut dziennie, aby wspólnie przeczytać kilka stron Jednego dnia Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Przynosi efekty! A dzieci zachęcamy i uczymy obcowania z książkami. 


Krok po kroku. Siku na nocniku, Pa pa smoczku, Zasypianka wyliczanka, Myjemy ząbki. Urszula Kozłowska Mały format, krótki tekst i kolorowe obrazki z sytuacjami, które maluch doskonale zna z życia codziennego. Jedna z książeczek mówi w prosty sposób, o tym, że mycie zębów jest bardzo ważne, druga pomaga zasypiać. Inne ułatwiają przejście i zrozumienie trudnych momentów, takich jak nauka siusiania na nocnik, czy rozstanie ze smoczkiem. Wasze dziecko jest na tym etapie lub zbliża się do niego? To zatem idealny prezent, wybierzcie jedną, która was interesuje lub wszystkie. 


Miasteczko Mamoko Aleksander i Daniel Mizielińscy

Kartonowa ksiażka formatu A4 z bardzo specyficzną grafiką autorstwa znanej pary grafików. Dziecko rozwija przy niej wyobraźnię, spostrzegawczość i kreatywność (starsi czytelnicy mogą sami tworzyć historie wyszukiwanych postaci). Jest dostępnych kilka części Mamoko, ale ta nam przypadła do gustu najbardziej, chociaż chętnie też uczymy się liczb (Mamoko na liczby) oraz liter (Mamoko na litery). 


Dla starszaka 3-7

Wróżka z gwiezdnego pyłu Lena WolskaNajważniejsze wartości w życiu ukazane podczas magicznej wędrówki to niezwykły, a zarazem genialnie prosty i zrozumiały dla dziecka sposób na ich przyswojenie. Książeczka ujęła mnie czarodziejskim światem mądrych zwierząt-nauczycieli. To przyjemność wspólnego czytania z małym czytelnikiem.


Baśń o perle Anna Gibasiewicz


Baśń o perle Anny Gibasiewicz to cieniutka książeczka pozbawiona obrazków (a szkoda), posługująca się klasyczną baśnią do poruszenia jednego ze współczesnych problemów – ludzkiego pragnienia posiadania coraz większej ilości rzeczy, oczywiście najlepiej jeszcze, jak będą lepsze od tych, posiadanych przez innych. Moim zdaniem jest doskonałą lekturą i dla dziecka, i dla dorosłego. Idealnie posłuży do dyskusji z młodym czytelnikiem o konsekwencjach konsumpcjonizmu oraz o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. Można czytać z dzieckiem już od 5 roku życia.


Wszystkie historie przedstawiające nasze skarpetki łączą nie tylko rezolutne bohaterki, które bardzo szybko zaskarbiają sobie naszą sympatię, ale również fakt, że poruszają trudne tematy w przystępny dla dziecka sposób. W bardzo prosty sposób, często również zabawny, autorka przemyca treści dotyczące sprawiedliwości na świecie, odpowiedzialności za drugą osobę, dążenia do celu i realizacji marzeń. 


Gruffalo Julia Donaldson


Gruffalo jest napisany rymowanym wierszem, co nadaje rytm i tempo podczas czytania, a dziecku łatwiej zapamiętać tekst, którego nie ma dużo. Całość zdobią piękne ilustracje Axela Schfflera. Jeśli przed pierwszym czytaniem miałam wątpliwości, czy ta książka spodoba się mojemu dziecku, tak teraz już nie mam. Weszła do kanonu wieczornych lektur na stałe. 


Książeczka pokazuje małemu czytelnikowi, że warto być cierpliwym i podejmować próby osiągnięcia wyznaczonego sobie celu. Nawet jeśli są one nieudane. Warto też być kreatywnym, wymyślać kolejne sposoby i nie poddawać się. A wszystko to w niewielu słowach. Ernest Catherine Rayner zasługuję na uwagę małego czytelnika. 

Zaczął się już u waszych dzieci etap nieustających pytań: Dlaczego? Być może wasi znajomi borykają się teraz z problemem umiejętnego odpowiadania na nietypowe pytania maluchów? Jeśli tak, to Jak to możliwe? Kathy Wollard to pozycja jest na waszej półce obowiązkowa.


Projekt Mamut Clare Hibbert

Ta książka to idealna lektura dla miłośników epoki lodowcowej. Młody czytelnik w środku znajdzie wiele ciekawostek dotyczących życia mamutów włochatych, ale także coś, co sprawi mu wiele radości. Autor przygotował specjalne zadanie - należy znalaźć poukrywane elementy szkieletu i go złożyć. Ivar i zaginiony diplodok Lisy Bjärbo i Emmy Göthner to opowieść o przedszkolaku, z którym może się utożsamiać niemal każde dziecko, które lubi dinozaury. W historię wplecione są subtelnie informacje dotyczące wielkiego stworzenia. Moim zdaniem zainteresuje nie tylko dzieci, ale również i dorosłych. 

Ta książeczka z naklejkami zapewniła nam mądrą zabawę przez bardzo długi czas, a i teraz po wykonaniu wszystkich zadań związanych z naklejaniem, chętnie do niej wracamy, aby przypomnieć sobie, jakie to zwierzęta mieszkają w lesie i czym się charakteryzują. 

Dla dużego dziecka 8+

Smocza straż Brandon Mull


Lekko napisana, dobrze przetłumaczona (Rafał Lisowski), a do tego bardzo ładnie wydana. Brandon Mull pozytywnie zaskoczył mnie Smoczą strażą, którą przeczytałam z ogromną przyjemnością. Nie dziwi mnie fakt, że cykl Baśnioboru jest popularny wśród młodych czytelników. Sama dałam się zaczarować i będę czekać na kolejną część przygód rezultnego i odważnego rodzeństwa.


Moim zdaniem można ją czytać już siedmioletnim dzieciom, które coraz lepiej orientują się w świecie muzycznym i są zainteresowane zdobywaniem wiedzy na temat swoich ulubionych wokalistów. Książka została wydana w serii Wielcy i sławni, w której można znaleźć wiele postaci takich jak: Albert Einstein, Karol Darwin, Thomas Alva Edison czy bracia Wright. Być może jeszcze jakaś pozycja zainteresuje was lub wasze dzieci.
To trochę powieść szpiegowska dla dzieci osadzona w świecie fantastycznym. Trochę absurdalnym i zniekształconym, ale zabawnym. I jest tutaj czekolada, która dodaje sił i ma w pewien sposób magiczne moce. To świetna powieść do czytania młodszym czytelnikom (siedmiolatek na pewno będzie już zainteresowany) oraz do samodzielnego czytania przez uczniów. Świat jest uproszczony, adekwatny do umiejętności pojmowania młodego odbiorcy i chociaż akcja biegnie szybko oraz następują nieoczekiwane zwroty akcji, to są one doskonale wyważone.Znaleźliście coś dla waszych dzieci, chrześniaków? A wy co polecacie w tej cenie?


Komentarze

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Obserwuj mnie na Instagramie